• By natasa.sokac@vsgrm.unm.si
  • 4. aprila 2025
  • No Comments

Na VŠ Grm Novo mesto potekal redni letni zbor DAP

Na Visoki šoli za upravljanje podeželja Grm Novo mesto je 2. aprila 2025 potekal redni letni zbor Dolenjske akademske pobude, pomembne iniciative, ki si prizadeva za ustanovitev javne univerze s sedežem v Novem mestu. Dolenjska akademska pobuda ima ključno vlogo pri spodbujanju visokega šolstva v tem delu Slovenije, s poudarkom na potrebah lokalne skupnosti, gospodarstva ter razvoju visokošolske infrastrukture v jugovzhodnem delu države.

Na zboru je predsednik Dolenjske akademske pobude, izr. prof. dr. Sašo Murtič, predstavil poročilo o delu v preteklem letu, pri čemer je izpostavil dosežke ter izzive, s katerimi se je pobuda soočala. Osredotočil se je tudi na ključne naloge, ki jih načrtujejo v prihodnjem obdobju. Poudaril je pomen nadaljnjega razvoja akademskih in raziskovalnih dejavnosti, ki so temelj za pridobivanje potrebnih podpornih mehanizmov za ustanovitev univerze. Posebno pozornost je namenil svečanemu dogodku, ki bo obeležil pomemben mejnik v zgodovini pobude – 30-letnico njenega delovanja. Za to priložnost bo organizirana slavnostna akademija, ki bo vključila tudi izdajo zbornika, v katerem bodo zbrani pomembni prispevki s področja razvoja visokega šolstva na območju Dolenjske in širše. Ta dogodek ne bo le simboličen trenutek za prepoznavanje prizadevanj vseh vključenih deležnikov, ampak tudi priložnost za nadaljnjo utrditev sodelovanja z različnimi akademskimi, raziskovalnimi in lokalnimi institucijami.

Na zboru so člani Dolenjske akademske pobude izvolili nove predstavnike v različne organe društva. Med izvoljenimi je tudi dekanja naše šole, izr. prof. dr. Lea-Marija Colarič-Jakše, kar je pomemben korak v utrjevanju povezav med lokalnimi visokošolskimi ustanovami in Dolenjsko akademsko pobudo. S tem je bilo izkazano tudi zaupanje v njeno strokovnost in angažiranost pri nadaljnjem razvoju visokošolskega izobraževanja v regiji. Iskrene čestitke dekanji za izvolitev in njeno nadaljnjo vlogo v tej pomembni iniciativi.

Dolenjska akademska pobuda se tako nadalje krepi kot ključni akter v prizadevanjih za večjo dostopnost visokega šolstva v jugovzhodni Sloveniji, kar bo imelo dolgoročne pozitivne učinke na razvoj regije in izboljšanje kakovosti izobraževalnega sistema v širšem slovenskem prostoru.

Skip to content