Dan tehnike – Naravi prijazna pridelava poljščin
V soboto, 20. septembra 2025, so sodelavci Kmetijsko gozdarskega Zavoda Novo mesto v Velikem Podlogu pripravili predstavitveni dogodek z naslovom Dan tehnike – Naravi prijazna pridelava poljščin.
Dogodka se je udeležila tudi VŠ Grm Novo mesto, ki je na svoji stojnici predstavila različna zelišča in semena iz lastne pridelave. Obiskovalci so poleg informacij o šoli prejeli tudi seme graha in fižola ter različna zelišča – timijan, francoski majaron, meliso in druga.
S tem je šola prispevala pomemben delež k širjenju zavesti o naravnem in trajnostnem kmetovanju, hkrati pa je pokazala pomen sodelovanja izobraževalnih ustanov pri ohranjanju narave in zdravem načinu pridelave hrane.

